Най-добрата страна на лосарството

Най-добрата страна на лосарството

Най-добрата страна на лосарството

Blog Article



Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

За црно вино најзастапени се: вранец, каберне, мерло, совињон, црн бургундец.

, причинители на столбур, които се разпространяват с цикади и чрез присаждане.        

Лозарството, независимо от превратностите в развитието на земеделието в България,  винаги е бил един рентабилен подотрасъл на селското стопанство. Тази значимост във времето се дължи предимно на спецификата и особеностите в производството и преработката на грозде, свързани с историята, религията, традициите, законодателството, географското местоположение и почвено-климатичните условия на страната и региона, както и на диетичните и лечебни качества на гроздето и виното.

Най-заклетият враг на лозата е филоксерата, а през втората половина на лятото пагубно влияние оказват осите.

По дисциплината „Ампелография“, студентите  получават информация за значението, ботаническата и стопанска класификация на сем.

Когато лозите не се режат, те растат като многогодишна дървесна лиана и тогава всичко е подчинено на това да се режат във вид на храст.

Во минатото, лозаро-овоштарската насока, денес преточена во насоката овоштарство, лозарство и винарство, претставува една од најстарите насоки на Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје, низ која профилирале голем број генерации студенти, кои во континуитет заземаат значајна улога во развојот на земјоделските стопанства.

Бели сортове: Мускат Отонел, Шардоне, Совиньон блан, Димят, Траминер, Мискет червен, Ризлинк, Тамянка, Пино гри, Юни блан, Ризлинг италинаски, Мискет врачанки, Ркацители, Мискет варненски, Алиготе, Семийон, Силванер и др.

Овие колачиња не лозарство зачувуваат никакви лични информации. Непотребни Колачиња Непотребни Колачиња

Германија предлага засилени проверки на социјалните мрежи кај кандидатите за шенген-виза

По дисциплината Лозарство, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Предизвик за студенти иноватори финансиран од Општина Гази Баба

Report this page